Matrace

Matrace

NÁBYTOK STORM - MYJAVA - PIEŠŤANY - UHERSKÝ OSTROH

Kvalitný matrac pre Váš zdravý a spokojný spánok

 

Na trhu je široký sortiment matracov od rôznych výrobcov. Správne zvolený matrac spríjemňuje spánok a udržiava chrbticu v správnej polohe, prispôsobuje sa Vám a nie Vy jemu. V našej ponuke si môžete vybrať z matracov penových a pružinových. Jadrá matracov sú vyhotovené z pien, prírodných pien, latexu, lenivých pien – memory, pre alergikov odporúčame matrace z antibakteriálnych pien. Dôležitá je i hygiena matraca. Väčšina matracov má odzipsovateľné poťahy, ktoré môžete vyprať.

Pri výbere matraca je dôležitá tvrdosť matraca, pretože každý človek preferuje inú. Každý matrac má odporúčanú nosnosť, na ktorú je nutné prihliadať. Do manželských postelí odporúčame dva samostatné matrace. Hlavnou výhodou je možnosť individuálneho výberu, lepšia manipulácia, dva matrace možno nezávisle na sebe polohovať na polohovacích roštoch.

Matrace ponúkame v typizovaných rozmeroch, ale nie je problémom vyrobiť matrac na udaný rozmer napr. predĺžený do 220 cm v rôznych šírkach. Odporúčaná výška matraca pre dospelého človeka je cca 18 cm a viac. Tak isto máme v ponuke matrace do detských postieľok.

Predtým ako si zakúpite kvalitný matrac z našej ponuky, využite možnosť odborného poradenstva od nášho vyškoleného personálu.

 

Zdravotné certifikáty   Odborný personál   Zdravý spánok   Patentové materiály

 

 

             
 

1. ZVOĽTE SI SPRÁVNU TVRDOSŤ MATRACA

Matrac má kopírovať tvar tela, prispôsobiť sa mu a podoprieť ho. Matrac by mal byť rozložený na zóny. Pokiaľ máte možnosť, pri výbere si vyskúšajte poležať minimálne 10 min., ako sa vám na matraci leží.

Pre spáčov s nižšou hmotnosťou je vhodný mäkší matrac, pre ľudí s vyššou hmotnosťou zasa tuhší

     

2. MYSLITE NA ALERGIE

Pre ľudí s alergiami sú vhodné zdravotné matrace z prírodných pien alebo rún. Zvoľte správne materiálové zloženie poťahu, ktoré môže významne podporiť zdravý spánok. Výhodou je snímateľný a prací poťah.

Odborníci odporúčajú z hygienického hľadiska vymeniť matrac každých 5 – 10 rokov za nový.

 
             
             
             
 

3. PRE ZDRAVÝ SPÁNOK NIELEN KVALITNÝ MATRAC, ALE I ROŠT

Rošty spĺňajú jednu z dôležitých požiadaviek na zdravý spánok, a tým je vzdušnosť, vďaka ktorej sa matrac lepšie odvetráva.

Lamelové alebo latové rošty podporujúzlepšujú ortopedické vlastnosti matraca a tiež jeho životnosť.

     

4. DĹŽKU MATRACA VYBERAJTE S REZERVOU, PAMÄTAJTE TAKTIEŽ NA JEHO VÝŠKU

Optimálna šírka matraca je 90 cm, u dvojlôžka stačí 160 cm. Dĺžka by mala presahovať výšku spiaceho o 15 – 20 cm.

Všeobecne platí, čím vyšší matrac, tým vyšší komfort spania. Ideálna výška ložnej plochy postele je 40 – 50 cm, u starších ľudí 55 cm.

Naše odporučenie znie: spite aspoň 35 cm od zeme.

 
             

 

OEKO TEX Certifikát
Certifikát OEKO TEX

OEKO TEX standard 100 zaručuje, že ve výrobcích nejsou přítomny látky, které jsou toxické či škodlivé pro lidi a pro životní prostředí.

 

 

NOVINKA vo firme Storm nábytok - Matracové chrániče od firmy VELFONT

Matracové chrániče s PU záterom, alebo hyperprodyšným HPU záterom, chráni matrac pred preniknutím tekutiny a agresívneho potu. Celková ochrana matraca a jej poťahu predlžuje životnosť a pôsobí ako ochrana proti roztočom. Matracové chrániče sa naťahujú cez poťah matraca pod prestieradlo, alebo kombinujú chránič a plachtu v jednom (VELFONT Respiro). Tu je možnosť výberu farieb a samozrejme aj veľkosti, ci uz na jednolôžko alebo dvojposteľ. Možnost prania až na 90 stupňů. Máme pre Vás na našich predajniach.

 

Na čo si dať pozor pri výbere matraca

 

Liečenie zdravotných problémov vďaka matrac

 

 

 

Ďakujeme Vám za Váš záujem a tešíme sa na Vašu návštevu v niektorej z našich predajní: Myjava, Piešťany (Slovensko) a Uherský Ostroh (Česká republika).